Katarína Knechtová Braňo Kociov Stano Kociov Stano Majerski

Katka začala hudobnú dráhu ešte počas štúdia na gymnáziu s kapelou IMT Smile. Spolu s bubeníkom Martinom Migašom a gitaristom Kajom Sivákom v roku 1997 zakladá hudobnú skupinu pod názvom Peha.
V roku 1999 vychádza skupine debutový album pod názvom Niečo sa chystá. Do rádií sa dostáva prvá pieseň z albumu Diaľkové ovládanie, ktorá sa stáva po dobu 2 mesiacov najhranejšou skladbou na Slovensku. V roku 2001 vychádza v poradí druhý album Krajinou, z ktorého pilotným singlom sa stáva pieseň Hlava vinná, telo nevinné.
V roku 2003 prichádza na trh tretí album Experiment s veľmi úspešnými singlami Naoko spím a Slnečná balada.
Štvrtý a najúspešnejší album bol vydaný v roku 2005 pod názvom Deň medzi nedeľou a pondelkom. Tento album bol najúspešnejším zo všetkých a získava mnoho ocenení. Tento album obsahuje najhranejšie skladby ako Spomaľ, Za tebou a Chodec na lane.
Katka v roku 2006 spoluúčinkuje na projekte Meky revival so šesticou slovenských spevákov a v rádiovom éteri sa objavuje nová verzia skladby Balady o poľných vtákoch od Mira Žbirku.
V roku 2007 Katka spolupracuje s Jurajom Jakubiskom na titulnej skladbe veľkofilmu Bathory Muôj Bože a postupne sa stáva najhranejšou piesňou v slovenských rádiách.
Na jar 2008 sa Katarína hudobne spolupodieľa na projekte Pocta Jarovi Filipovi, pre ktorý naspievala pieseň Do batôžka. V roku 2008 nastáva zlom pre kapelu Peha. Katarína sa rozhodla vydať svojou cestou na sólovú dráhu a umelecky aj osobnostne sa posunúť ďalej. Nasledujú prípravy na vydanie nového albumu podľa vlastného scenára. Demo nahrávky sú zaslané do Veľkej Británie niekoľkým svetovým producentom, z ktorých viacerí reagujú veľmi pozitívne. Z nich sa Katarína rozhodla pre producenta známeho pod prezývkou Head. Osobne sa s nim stretáva v lete v Prahe, kde ju Head vidí spievať naživo pieseň Muoj Bože pri príležitosti českej premiéry filmu Bathory. Nasleduje príprava pre nahrávanie albumu na jeseň 2008. 1. decembra oficiálne vychádza prvý sólový album Kataríny pod názvom Zodiak.
V marci 2009 krstí Katka svoj prvý album v Calabria clube v Bratislave a na krste si z rúk vydavateľa preberá platinovú dosku za predaj albumu. Počas leta hráva s doprovodnou kapelou v zložení bicie "Laco Kováč", basgitara "Tomi Okres", klávesy "Peter Lipa ml." a gitara "Viktor Špak" na letných festivaloch na Slovensku aj v Čechách. Taktiež vzniká videoklip k prvému singlu Vo svetle žiariacich hviezd pod taktovkou Jarisa a Henricha, ktorý získal ocenenie od hudobnej televíznej stanice Music1 ako videoklip roka a neskôr aj videoklip k pesničke V krajine zázrakov. Na jeseň Katka predstavuje svoju tvorbu na prvom sólovom turné Zodiak Tour 2009 po menších kluboch v desiatich slovenských mestách. Katarína v roku 2009 hosťuje na albume Michala Hrúzy v duete Píseň Labutí, ku ktorej sa neskôr natáča aj videoklip. V roku 2010 absolvuje Katarína netradičné turné s cimbálovou skupinou Hudci z Kyjova, živou kapelou a špeciálnym hosťom Anetou Langerovou po Slovensku a Morave, ktoré má mimoriadny úspech. Leto prináša sériu veľkých festivalov po českých a moravských hradoch a mnoho ďalších. Na jeseň Katka prijíma pozvanie ruského umeleckého súboru Alexandrovci a vystupuje ako hosť na ich turné po Slovensku spolu s ďalšími sólistami ako J. Ráž a R. Müller. Momentálne Katka absolvuje turné s kapelou Chinaski po Slovensku a Čechách a pripravuje nový album s producentom Christianom Eignerom, ktorý je koncertným bubeníkom skupiny Depeche mode a producentom. Album sa nahráva neďaleko Viedne v štúdiu Christiana a vzniká v slovenskej aj anglickej verzii. Predpoklad vydania nového albumu je jeseň 2011.

Ocenenia:

2001
Aurel - speváčka roka
2006
Slávik - 2.miesto speváčka roka
Slávik - 2.miesto skupina roka
Anketa Oto - speváčka roka
2007
Slávik - 2.miesto speváčka roka
Slávik - 3.miesto skupina roka
Anketa Oto - speváčka roka
2008
Slávik - 2.miesto speváčka roka
2005
Aurel - pieseň roka (Za tebou)
Aurel - album roka (Deň medzi nedeľou a pondelkom)
Aurel - speváčka roka
Aurel - skupina roka (Peha)
2009
Ceny Soza - najúspešnejšie uvádzanie tvorby v zahraničí
Slávik - 3.miesto speváčka roka
Musiq1 awards - videoklip (Vo svetle žiariacich hviezd)
2011
Slávik - 3.miesto speváčka roka